Tani Sylwester w Mołdawii

Sylwester w Moławii

Mołdawia bez wątpienia może okazać się bardzo trafionym pomysłem na spędzenie niezapomnianego Sylwestra poza granicami kraju. Z powodzeniem możemy tutaj przyjechać właśnie zimą, kiedy temperatury nie są zbyt niskie.

Co prawda, Republika Mołdawii rok rocznie przyciąga turystów z całej Europy, głównie w sezonie letnim. Jednakże, panujący tutaj ciepły klimat kontynentalny, o stałej, łagodnej pogodzie i temperaturze zachęca do odwiedzania tego kraju również w okresie zimowym. W styczniu i lutym temperatura nie powinna spadać tutaj poniżej około 5-8 stopni Celsjusza. Widzimy zatem wyraźnie, iż Sylwester w Mołdawii to ciekawy, alternatywny pomysł na spędzenie Nocy Sylwestrowej z rodziną lub przyjaciółmi.

Decydując się na wyjazd do Mołdawii na święta i Sylwestra, polecamy przede wszystkim odwiedzić większe miasta, takie jak naddniestrzański Tyraspol, czy stołeczny Kiszyniów. W tych dużych, gęsto zaludnionych ośrodkach czeka na przybywających tłumnie turystów moc wrażeń i atrakcji. Możemy tutaj bowiem pozwiedzać, tym bardziej, że obszar Mołdawii jest terenem wielokulturowym, od wieku przenikają się tutaj wpływy chrześcijańskie, prawosławne ale również muzułmańskie. W stolicy możemy więc przy okazji odwiedzić muzea i galerie, upamiętniające burzliwe niejednokrotnie losy narodu mołdawskiego.

Mołdawskie miasta oferują zwiedzającym turystom szereg atrakcji. Od pokazów lokalnych zwyczajów i tradycji, przez słynne winobranie, po zabawę w stołecznych klubach i restauracjach. W Mołdawii, podobnie jak w Polsce, Sylwestry organizuje się w różnego rodzaju lokalach gastronomicznych. Wybierzmy więc takie miejsce, w którym odpowiadać nam będzie muzyka, menu oraz lista dostępnych drinków. Obowiązkowo spróbujmy tutejszego wina musującego, doskonałego przecież na obchody Nowego Roku.

Będąc w Mołdawii, obowiązkowo należy skosztować tutejszych przysmaków. Regionalna kuchnia obfituje bowiem w smakowite dania, przygotowywane z mięsa, owoców oraz ryb. Jako ciekawostkę dodajmy, iż mołdawskie kulinaria są swego rodzaju unikalną mieszanką wpływów kultury tureckiej, rosyjskiej i rumuńskiej. Będąc tutaj w okresie świątecznym i Sylwestrowym, spróbujmy wiec tradycyjnych, lokalnych dań.

Planując spędzenie w Mołdawii niezapomnianego i hucznego Sylwestra, obowiązkowo musimy zapewnić sobie wygodny i komfortowy nocleg. Do dyspozycji mamy tutaj zarówno ekskluzywne i nowoczesne apartamenty hotelowe (w dużych miastach), prywatne kwatery oraz tanie hostele. Zarezerwujmy je jednak wcześniej, już około jesieni, aby w ten sposób uniknąć nieporozumień czy przykrych niespodzianek związanych z brakiem miejsca.