Hotele i noclegi w Mołdawii

Hotel w Moławii

Planując kilkudniowy lub nawet nieco dłuższy pobyt w Mołdawii, obowiązkowo należy zapoznać się z tutejszą bazą noclegową i odpowiednio wcześnie zarezerwować pokoje lub kwatery.

W Mołdawii koszt noclegu nie  przekracza zazwyczaj 30 euro. Jest to cena uśredniona dla większości tutejszych hoteli  z pokojami dwu-osobowymi. Oczywiście, pragnąc maksymalnie zwiększyć komfort wypoczynku, możemy z powodzeniem zdecydować się na przestronny, aczkolwiek nieco droższy apartament lub tani hostel czy prywatną kwaterę.

Mołdawia dopiero od kilku lat cieszy się wzrastającą popularnością wśród międzynarodowych turystów. Z tego też powodu baza noclegowa w tym kraju zaczyna prężnie się rozwijać i oferować najróżniejsze hotele, hostele i pokoje. Oczywiście, najwięcej nowoczesnych i wygodnych apartamentów znajdziemy w największych miastach Mołdawii, to jest w stolicy – Kiszyniowie oraz w Tyraspolu, nieformalnej stolicy Republiki Naddniestrza.

W dużych, głównych miastach kraju znajdziemy jednak nie tylko drogie, kilku-gwiazdkowe hotele przeznaczone dla wymagających turystów. O wiele taniej możemy przenocować na przykład w studenckim hostelu i na prywatnych, wynajmowanych na określony czas kwaterach. Koszta nocy spędzonej w takim miejscu to około 8-15 euro od osoby lub pokoju, zatem jak widzimy, ceny są tutaj dość przystępne.

Pragnąc jednakże nieco odpocząć od zatłoczonych i głośnych miast, z powodzeniem możemy zorganizować sobie nocleg w pobliskich miejscowościach. Znajdziemy tutaj zarówno miejsca na kształt naszych rodzimych schronisk turystycznych i gospodarstw agroturystycznych. W takich miejscach nie tylko doskonale wypoczniemy, ale również zapoznamy się z regionalną kuchnią oraz lokalnymi zwyczajami. Z powodzeniem możemy wybrać miejscowości związane z produkcją słynnego na cały świat mołdawskiego wina, tym bardziej, że widoki w tych malowniczych okolicach okażą się z pewnością niezapomniane.

Również w pobliżu najpopularniejszych tras turystycznych znajdziemy cały szereg noclegów. Najwięcej będzie ich oczywiście nieopodal malowniczych terenów nad Dniestrem oraz na południu kraju, niedaleko od morza (Mołdawia nie ma jednak bezpośredniego połączenia z Morzem Czarnym, chociaż do wybrzeża od granicy jest około 10 kilometrów).

Pamiętajmy jednak, aby rezerwacji miejsc noclegowych, niezależnie od ich lokalizacji, dokonywać odpowiednio wcześnie, około 2-3 miesięcy przed planowanym wyjazdem. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek i nieporozumień, mogących wyniknąć już na miejscu.

Zdjęcie autorstwa Nicolae Casîr z Pexels