Niezwykła mołdawska gościnność

mołdawianie

Jednym z ważnych obyczajów w Mołdawii jest niezwykła gościnność jej mieszkańców, co potwierdzą wszyscy udający się tutaj turyści. Nie jest to też kraj, który uznaje się za bestseller wśród turystów, ale urzeka malowniczymi krajobrazami i ciekawą kulturą, m.in. obyczajami. Jednym z nich jest właśnie mołdawska gościnność.

Dlaczego Mołdawia?

Powodów można podać kilka, ale jednym z nich jest z pewnością podejście mieszkańców do turystów. Dzisiaj trudniej znaleźć miejsca, w których jest autentyczność i naturalność. Komercja opanowuje turystykę, a mieszkańcy – np. Afryki – uczą się, jak wykorzystywać swoją rdzenność, by zarobić.

Autentyczna i bezinteresowna gościnność

Jednak w Mołdawii cały czas jest inaczej – miejscowi nie patrzą na turystę jak na chodzący bankomat, ale z zaciekawianiem, traktują ich jak rozmówców, chętnie opowiadają o swoim kraju, języku, obyczajach, a także niosą pomoc. Mołdawska gościnność jest autentyczna i bezinteresowna, dlatego tak bardzo przyciąga podróżnych.

Mieszkańcy chętnie dzielą się tym, co mają – swoim towarzystwem, wiedzą, jedzeniem czy praktycznymi wskazówkami. Jeśli potrzeba kogoś podwieźć, nie ma problemu, jeśli pieką lub gotują, zaproszą na obiad i wspólny toast, chętnie opowiedzą też różne historie. To niezwykłe podejście wyróżnia mieszkańców i sprawia, że coraz więcej osób pragnie się tu udać zamiast do innych krajów na wyprawę.

Tomek