Wędrówki piesze w regionie Codru

Piesze wędrówki po Mołdawii

Mołdawia nadal systematycznie rozwija swój potencjał turystyczny, stwarzając nowe możliwości dla pasjonatów spędzania czasu na świeżym powietrzu. W nadchodzący weekend mołdawscy touroperatorzy prezentują cztery nowe trasy, w tym dwie piesze, jedną rowerową oraz jedną wodną.

Wędrówki piesze w regionie Codru, spływy kajakowe w malowniczym i kulturowym rezerwacie Old Orhei, oraz trasa rowerowa z Kiszyniowa do Palanca to tylko niektóre z nowych ofert turystycznych, które powstały przy wsparciu projektu Moldova Competitiveness Project. Projekt ten otrzymuje finansowanie od USAID oraz rządów Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Dla tych, którzy poszukują ekscytujących przygód na świeżym powietrzu, wędrowanie po regionie Codru jest doskonałą opcją. Jedna z tras rozpoczyna się w okolicy wioski Sadova, znajdującej się w winnicy rodziny Agenie, Crame Tudor, co zapewnia wyjątkowe doświadczenie turystyki wiejskiej i winiarni. Druga trasa prowadzi w pobliżu rezerwatu przyrody w okolicach wsi Bachmut.

Spływy kajakowe odbywają się wzdłuż rzeki Raut, przemierzając rezerwat kulturowo-przyrodniczy Stare Orhei oraz Dniestru. Oba szlaki zostały przygotowane przez firmę KayakingTours, specjalizującą się w usługach turystyki aktywnej. Natomiast trasę rowerową z Kiszyniowa do Palanca przygotowała wypożyczalnia rowerów VeloPoint.

W ciągu ostatnich pięciu lat Projekt na rzecz Konkurencyjności Mołdawii wspierał rozwój kilkudziesięciu małych przedsiębiorstw w sektorze turystycznym. Dzięki temu powstały nowe doświadczenia oraz innowacyjne produkty turystyczne. To zaowocowało szerokimi kampaniami promocyjnymi, które mają na celu podniesienie świadomości o potencjale turystycznym zarówno w kraju, jak i za granicą. W wyniku tych działań:

  • 33 wiejskie pensjonaty ulepszyły swoje warunki noclegowe.
  • 27 winnic rozbudowało usługi turystyki winiarskiej.
  • Drobni rzemieślnicy oraz agencje eventowe dołączyły do sieci turystycznych szlaków.

Organizatorzy projektu twierdzą, że jego ostatecznym celem jest promowanie mniej znanych atrakcji turystycznych oraz udostępnianie tych informacji osobom, które chcą spędzić kilka dni lub tygodni na wakacjach w Republice Mołdawii. Mołdawia ma wiele do zaoferowania turystom, zarówno tym z kraju, jak i z zagranicy, a nowe trasy i inicjatywy turystyczne są kolejnym krokiem w kierunku odkrywania tego fascynującego regionu.

 

ds, fot.